Дома Останати Кошарка Навивач го повика Антиќ на Твитер – Одговорот на Перо стана ХИТ на социјалните мрежи!

Навивач го повика Антиќ на Твитер – Одговорот на Перо стана ХИТ на социјалните мрежи!

0

Maкедонскиот кошаркар не настапи за Црвена Звезда во натпреварот од АБА лигата против Олимпија.

Антиќ овој натпревар го проследи од клупата за резерви, ова му даде повод на еден навивач на српскиот клуб преку Твитер да го запраша Антиќ што правел во текот на летото. Навивачот го доби одговорот кој за краток период стана апсолутен хит.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Кошарка

Проверете

Јаневски: Им се извинувам на навивачите за овој тежок пораз

Веднаш по тренерот на Шпанците пред медиумите зборуваше и тренерот на Вардар, Чедомир Јане…