Дома Фудбал Англија Мурињо го „боцна“ Плејстејшн, па доби БРУТАЛЕН одговор од компанијата!

Мурињо го „боцна“ Плејстејшн, па доби БРУТАЛЕН одговор од компанијата!

15 секунди
0
809

Манчестер Јунајтед синоќа со 3:0 го победи Базел во Лигата на шампиони, но Мурињо не беше задоволен од начинот на игра на неговиот тим.

„Специјалниот“ по натпреварот изјави дека не сака неговиот тим да игра како на Плејстејшн.

„По 2-0 се се промени, престанавме да играме сериозно, престанавме да носиме важни одлуки. Се ставивме во незгодни позиции. Игравме фантази фудбал, Плејстејшн фудбал. Со финти и трикови, не ми се допаѓа тоа.

Поради тоа денес компанијата Плејстејшн преку својот официјален Твитер профил веднаш му возврати на Мурињо и тоа со иста мера.

„Жал ни е Жозе Мурињо, на Плејстешјн нема паркирани автобуси… ние сме тука да забавуваме“.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Англија

Проверете

Погодува, но и ТРЧА: Кој претрча најмногу во Леванте? Погодувате- ЕНИС БАРДИ!

Леванте во ликот на Енис Барди има вистински „бисер“ во своите редови, вчера бевме сведоци…