Дома Македонски спорт Мак баскет МЗТ декласиран во Загреб!

МЗТ декласиран во Загреб!

0 секунди
0
386

Кошаркарите на МЗТ претрпеа уште еден пораз, шести сезонава во истот толку натпревари, овој пат во Загреб, од Цедевита 95:61.

МЗТ во Загреб на Цедевита и парираше само во воведните четири минути, кога водеше 9:4 и 11:6, а се понатаму мина во знакот на домашниот тим.

Целосно фијаско МЗТ доживеа во второто полувреме кое Цедевита го доби со 28 поени разлика.

До крајот на натпреварите во групата МЗТ ќе игра против Нижњи Новгород во Скопје и Гран Канарија во гости.

Против Цедевита Лалиќ (14 поени) и Синовец (10 поени) беа најефикасни во редовите на МЗТ.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Мак баскет

Проверете

„Скопје трча 10 км“ ќе се одржи на 8-ми октомври

Во организација на „Виз Ер Скопски маратон“, а под покровителство на Агенцијата за млади и…