Дома Останати Авто Мото Мерцедес бара возач за Формула 1 преку оглас!

Мерцедес бара возач за Формула 1 преку оглас!

0 секунди
0
606

Додека медиумите шпекулираат кој ќе го замени Розберг во Мерцедес, тимот преку јавен оглас им нуди шанса да се пријават сите заинтересирани.

Од Мерцедес бараат мотивиран возач со силна желба да успее и да се посвети на тимска работа. Притоа истакнаа дека кандидатот ќе биде задолжен да настапи на гранд при трките, на тест возењата и на други настани во текот на трката.

Се разбира, предност е и поседување на ФИА Супер лиценца, барање на кандидатите да бидат способни да го известат тимот за состојбата на возилото, да ги препознае предностите и слабостите на противникот и да покаже стрпливост и трпение кое се наоѓа во центарот на медиумите.

Од друга страна, Мерцедес гарантира „дарежлив“ бонус, животно осигурување, приватна медицинска нега, личен фитнес, и бесплатни ресторани.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Авто Мото

Проверете

Ол-стар: Изненадувачки победник во тројки, Робинсон нов крал на забивањата!

Титулата најдобар тројкаш на Ол-стар викендот во Њу Орлеанс покрај сите очекувања на освои…