Дома Топ вести Луис Енрике го критикува Пике: Лесно е да се плаче!

Луис Енрике го критикува Пике: Лесно е да се плаче!

0 секунди
0
1,187

Жерард Пике често го крева гласот против арбитрите во Примера, а особено гласен во нападите беше после натпреварот со Виљареал кога ги обвини судиите дека ги оштетите Каталонците.

Тренерот на Барселона, Луис Енрике сепак не се согласува со начинот на кој што неговиот фудбалер се справи со целата ситуација и испрати критика за неговото однесување.

„Лесно е да плачеш и вината да ја наоѓаш кај судиите и нивните одлуки. Пике е важен дел од нашата екипа и секој си има право на свое мислење. Мислам дека треба заедно да најдеме решение за да избегнеме слични ситуации во иднина. Неприфатливо е клуб како Барселона постојано да се жали на судиските одлуки. Се надевам дека Пике нема да добие казна“ , изјави Енрике.

Пике сеге се наоѓа пред дисципинска постапка поради скандалот кој го направи на „Ел Мадригал“ па може да добие суспензија од неколку натпревари.

Проверете

Пирло: Играчи како мене повеќе не постојат!

Легендарниот италијански фудбалери, Андреа Пирло во интервју за италијанската репрезентаци…