Дома Луд Спорт Луди сцени во Турција: Навивач го нападна Кварезма со нож за време на Суперкупот

Луди сцени во Турција: Навивач го нападна Кварезма со нож за време на Суперкупот

0 секунди
0
1,728

Коњаспор го победи Бешикташ во турскиот Суперкуп со 2:1 и тоа во драматична завршница, но натпреварот остана во сенка на инцидентот кој се случи.

Инцидентите на навивачите во Турција се позната работа, но ова ги премина сите граници. Имено, во еден момент од натпреварот навивачите со нож го гаѓаа Кварезма, кој за среќа остана неповреден, а ножот му го предаде на судијата.

На крајот на натпреварот на терен влетаа навивачите на Коњаспор, па според некои извештаи ги нападнале фудбалерите на противничкиот тим. За среќа полицијата брзо реагирала.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

Каталонија „ГОРИ“: Гвардиола доаѓа по Меси, „граѓаните“ спремни да ја платат клазулата!?

Неверојатни вести пренесуваат островските и каталонските медиуми, управата на Манчестер Си…