Дома Македонски спорт Мак фудбал Лига Европа: Пелистер, Шкендија и Работнички ги добија противниците!

Лига Европа: Пелистер, Шкендија и Работнички ги добија противниците!

0 секунди
0
559

Македонските претставници во Лига Европа на денешната жрепка во Нион ги добија противниците во второто квалификациско коло.

Само Работнички имаше среќа во жребот, Пелистер доби тежок противник, а Шкендија ривал кој не е непремостлива пречка.

Работнички настапите во Лига Европа ќе ги почне против Тре Пене од Сан Марино. „Романтичарите“ се апсолутни фаворити во овој двомеч.

Актуелниот освојувач на Купот, Пелистер, го доби најтешкиот ривал, полски Лех Познан, додека Шкендија ќе игра против молдавска Дачија.

Првите мечеви ќе се одиграат на 13 јули, а реваншите една недела подоцна. Работнички во првиот меч ќе биде домаќин, додека Пелистер и Шкендија ќе гостуваат во Полска, односно Молдавија.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Мак фудбал

Проверете

Зголемена поддршка за Охридскиот пливачки маратон

Во сабота, во Охрид ќе се одржи 31-то издание на Охридскиот пливачки маратон. Ова традицио…