Дома Фудбал Останато Лига Европа: Манчестер Јунајтед против Селта!

Лига Европа: Манчестер Јунајтед против Селта!

1 секунди
0
2,536

Попладнево во Нион се одржа жребот за полуфиналето од најмасовното натпреварување во Европа, Лига Европа.

Жребот сакаше првиот фаворит Манчестер Јунајтед да го спои со Селта, додека вториот полуфинален пар го сочинуваат Ајакс и Лион.

Парови:
Ајакс – Олимпик Лион
Селта – Манчестер Јунајтед

Првите полуфинални натпревари ќе се одиграат на 4-ти мај, додека раваншите се закажани за седум дена подоцна.

Финалето ќе се одигра во Стокхолм на 24-ти мај, а победникот автоматски се пласира во Лигата на шампиони.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Останато

Проверете

Нов шмекерски потег на Јирген Клоп: Ова е една од причините поради кои жените паѓаат на него (Видео)

Уште еднаш Јирген Клоп го потврди епитетот на еден од најхаризматичните тренери во светот …