Дома Останати Ракомет Лазаров и Нант во финалето на „Шпаркасе Купот“ против Веспрем

Лазаров и Нант во финалето на „Шпаркасе Купот“ против Веспрем

0 секунди
0
191

Нант заедно со нашиот интернационалец, Кире Лазаротв обезбеди финале во рамки на „Шпаркасе Купот“ каде за титулата ќе се борат со Веспрем, за кој оваа сезона настапува Дејан Манасков.

Нант ја потврди својата одлична форма совладувајќи ги екипите на Штутгарт и Фуксе Берлин во подготвителниот период.

Во дуелот против Фуксе Берлин нашиот интернационалец постигна пет погодоци и беше еден од најистакнатите поединци на мечот.

Веспрем и покрај ремито со Загреб, успеа да обезбеди место во финалето покрај францускиот вицепрвак.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Ракомет

Проверете

ПСЖ и Кил се потенцијалните купувачи на Палмарсон

Еден од најталентираните ракометари на денешницата, Арон Палмарсон истакна дека е незадово…