Дома Луд Спорт Крвавиот Манџукиќ синоним за Јуве – фановите импресионирани!

Крвавиот Манџукиќ синоним за Јуве – фановите импресионирани!

1 минути
0
3,222

Марио Манџукиќ во последно време прерасна во идол на навивачите на Јувентус, а синоќа во финалето на италијанскиот Куп уште еднаш ги импресионираше „бјанконерите“.

Имено, хрватскиот напаѓач при еден воздушен дуел со Бастос ја повреди аркадата, па почна да крвари на теренот.

Меѓутоа Манџукиќ се врати со фластер над левото око и продолжи со исто темпо во играта, притоа го одигра целиот натпревар за својот тим.

Навивачите се воодушевени поради неверојатната храброст и пожртвуваност на Манџукиќ, па тоа го покажаа и на социјалните мрежи.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

Ова веќе не е смешно: Клетвата “Рамзи“ повторно напаѓа!

До сега головите на Арон Рамзи беа “кобни“ за Бин Ладен, Гадафи, Стив Џобс, Витни Хјустон,…