Дома Видео Конкуренцијата ОГРОМНА, ова се најдобрите 10 кои ќе се борат за наградата „Пушкаш“ (Видео)

Конкуренцијата ОГРОМНА, ова се најдобрите 10 кои ќе се борат за наградата „Пушкаш“ (Видео)

0

Светската фудбалска куќа ФИФА денес ја објави листата од 10 фудбалери и фудбалерки кои ќе се борат за наградата „Пушкаш“.

За наградата ќе се борат: Муса Дембеле, Оливер, Жиру, Немања Матиќ, Марио Манџукиќ, Кевин Принс Боатенг, Жорди Мбуле, Алехандро Камарго, Авилес Хуртадо, Оскарина Масулука и Дејна Кастељанос.

Интересно, Масулука е првиот голман кој некогаш е номиниран за оваа награда, додека Кастељанос е кадетска репрезентативка на Венецуела.

Во видеото погледнете го поширокиот список од 30 номинирани голови, меѓу кои се и оние кои влегоа во потесниот круг.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Видео

Проверете

Видео: Јувентус броеше до шест, хет-трик на Кедира!

Италијанскиот шампион Јувентус се врати на победите и со високи 6:2 славеше на гостувањето…