Дома Трансфер зона Каде ако не во „Ла Масија“, половина Европа во трка за детето на Барса!

Каде ако не во „Ла Масија“, половина Европа во трка за детето на Барса!

0 секунди
0
1,738

Најдобриот стрелец во младинската Лига на шампиони оваа сезона го сврте вниманието на големите клубови.

Каталонскиот тинејџер, Жорди Мбула ја воодушеви Европа, меѓутоа каталонскиот гигант ова лето би можел да остане без својот бисер. Изгледа дека не му се допаѓа идејата да игра за Барса Б, а свесен е дека во првиот тим не бил имал премногу простор за игра покрај триото МСН.

Во важечкиот договор има откупна клазула која изнесува само три милиони евра, а трката за неговиот потпис веќе започна.

Катлонски „Спорт“ пишува дека Монако вреќе некое време работи на тоа да го доведе овој 18 годишен напаѓач во своите редови, а во трката сега се вклучуваат уште Борусија Дортмунд, Лајпцинг и Бенфика.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Еве што вели претседателот на Атлетико, Сересо, за заминувањето на Гризман

Претседателот на Атлетико Мадрид, Енрике Сересо, ги демантираше шпекулациите дека Антоан Г…