Дома Трансфер зона Ихеаначо си заминува од Сити, но останува во Премиер лигата?

Ихеаначо си заминува од Сити, но останува во Премиер лигата?

1 секунди
0
361

Келечи Ихеаначо тешко дека ќе добие шанса под водство на Пеп Гвардиола следната сезона, па реално е да си замине од Сити.

Нигериецот од кого се очекува многу во следните сезони, се наоѓа на трансфер листата на неколку клубови, но еден за сега е најконкурентен.

Станува збор за Вест Хем. „Sky Sports“ денеска ја пренесе оваа вест, медиум кој во Англија се смета за многу ценет кога станува збор за трансферите во светскиот фудбал.

Келечи има само 20 години, оваа сезона доби шанса кај Гвардиола, но тешко дека ќе добие и следната сезона, со оглед на големата конкуренција. Тој оваа сезона успеа да постигне 4 гола.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. T.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона добива силна конкуренција: Реал, Челси и Арсенал, кој ќе исплати прв 40 милиони?

Младиот стопер на Ница, Маланг Сар зимата првпат се најде во центарот на вниманието на Бар…