Дома Трансфер зона Интер веќе ја најде замената за Перишиќ!

Интер веќе ја најде замената за Перишиќ!

0 секунди
0
499

Англиските и италијанските медиуми тврдат дека Иван Перишиќ е пред трансфер во Манчестер Јунајтед, а на Интер не му требаше долго време за да најде замена за Хрватот.

Италијанските медиуми тврдат дека „нероаѕурите“ постигнале договор со Лацио за трансфер на крилниот напаѓач Кеита Балде и сега останува уште да постигнат договор со играчот.

Милан на почетокот на преодниот рок беше заинтересиран за Кеита, но тогаш тој преферираше трансфер во Јувентус, па „росонерите“ се откажаа.

Сепак, со оглед на фактот што „старата дама“ не може да постигне договор со Лацио, голема е веројатноста Кеита да заврши во Интер.

Интер ќе добие помеѓу 45 и 50 милиони евра за Перишиќ, а половина од нив, односно 22 милиони евра ќе му плати на Лацио за Кеита.

Медумите тврдат дека останува да се договорат последните детали, а играчот ќе потпише 4-годишен договор и на „Џузепе Меаца“ ќе заработува 3 милиони евра по сезона.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона добива силна конкуренција: Реал, Челси и Арсенал, кој ќе исплати прв 40 милиони?

Младиот стопер на Ница, Маланг Сар зимата првпат се најде во центарот на вниманието на Бар…