Дома Останати Зверев му го нанесе првиот пораз на Федерер во 2017!

Зверев му го нанесе првиот пораз на Федерер во 2017!

0 секунди
0
416

Германскиот тенисер, за кого многумина сметаат дека во иднина ќе стигне и до првото место на АТП листата, Александар Зверев, во три тај брејка го победи Роџер Федерер.

Зверев славеше над Федерер, во првиот меч од пресметката помеѓу Германија и Швајцарија на Хопман купот во Перт, младиот Германец победи со 7:6, 6:7, 7:6.

Дуелот во Перт беше второ соочување на овие двајца тенисери, а Зверев води со 2:0 откако минатата година го победи славниот Швајцарец на турнирот во Хале.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Останати

Проверете

Ол-стар: Изненадувачки победник во тројки, Робинсон нов крал на забивањата!

Титулата најдобар тројкаш на Ол-стар викендот во Њу Орлеанс покрај сите очекувања на освои…