Дома Топ вести Договор постигнат: Јувентус донесе големо засилување!

Договор постигнат: Јувентус донесе големо засилување!

0

Фудбалските гиганти Јувентус и Баерн Минхен постигнале договор за трансфер на Даглас Коста, пренесуваат добро информираните германски медиуми.

Оваа вест денес ја потврди германски „Кикер“ кој пренесува дека Јувентус за потписот на Даглас Коста ќе му плати на Баерн 40 милиони евра.

Бразилецот минтата сезона падна во втор план кај Карло Анчелоти, па очекувано беше дека ова лето ќе ја промени средината.

„Старата дама“ веќе има договор со играчот, па се очекува трансферот да биде комплетиран во следните 24 часа.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Топ вести

Проверете

Монтела: Во игра е целата моја кариера, и таа може да биде одлучена според ВАР!

Италијанскиот гигант Милан одличи повторно да му даде доверба на тренерот Монтела и покрај…