Дома Трансфер зона Двоен удар на Јувентус: Шчешни и Де Шиљо во Торино

Двоен удар на Јувентус: Шчешни и Де Шиљо во Торино

0 секунди
0
578

„Скај Италија“ пренесува дека Јувентус договорил две нови засилувања, а станува збор за Матија де Шиљо од Милан и Војчех Шчешни од Арсенал.

Де Шиљо веќе подолго време беше на радарот на „бјанконерите“, па конечно постигнаа договор со Милан.

Италијанскиот репрезентативец одби да го продолжи договорот со „росонерите“, па Јувентус за неговиот потпис ќе плати 12 милиони евра плус бонуси.

Шчешни исто така од поодамна имаше постигнато договор со „бјанконерите“ и следната сезона ќе биде замена за Буфон, а „старата дама“ за него ќе плати 11 милиони плус 2 милиони како бонус.

Голманот се очекува утре да пристигне на прегледи во Торино, додека Де Шиљо ќе пристигне наредните денови бидејќи моментално е во Кина на турнеја со Милан.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона добива силна конкуренција: Реал, Челси и Арсенал, кој ќе исплати прв 40 милиони?

Младиот стопер на Ница, Маланг Сар зимата првпат се најде во центарот на вниманието на Бар…