Дома Фудбал Останато Грнчаров и Јаневски едногласни: Ова е натпревар во кој немаме што да загубиме

Грнчаров и Јаневски едногласни: Ова е натпревар во кој немаме што да загубиме

0 секунди
0
265

Нешто покасно од Зенит, прес конференција за новинарите одржа и македонскиот шампион Вардар, на која за медиумите зборуваат капитенот Грнчарот и тренерот, Чедомир Јаневски.

„Ова е натпревар во кој немаме што да загубиме, играме против клуб кој во 2008 година ја освои Лигата на Европа, ќе биде тешко, но ние ќе играме офанзивно и очекуваме голема поддршка од публиката. Иако сме свесни против какви противници играме, сметам дека со победа во првите два натпревари можеме да размислуваме и за пласман во следната фаза“, изјави Грнчаров.

Потоа за медиумите зборуваше Чедомир Јаневски.

„Ќе се обидеме да дојдеме до поволен резултат. Зенит секако е фаворит, но како што претходно кажа и нашиот капитен ова е натпревар во кој ние не губиме ништо, можеме само да добиеме. Ја анализиравме нивната играм и можам да кажам дека работевме напорно со цел да одиграме уште еден добар натпревар пред нашата публика, посебно пред комитите“.

„Зенит е клуб кој што има фантастични поединци кои во секое време можат да се разбудат, мораме да бидеме внимателни. Формацијата нема да ја менуваме, тоа е би било навистина тешко, затоа што не работев со тимот во подготвивтелниот период“.

Потоа Јаневски беше запрашан и за повредата на Евгениј Новак.

„Сеуште не е спремен, токму затоа ги пропушти последните два натпревари, заедно со лекарскиот тим одлучивме дека најдобро е да го пропушти и овој натпревар“.

„Зенит е клуб кој има фантастични поединци кои во секое време можат да се разбудат, мораме да бидеме внимателни“.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Останато

Проверете

Погодува, но и ТРЧА: Кој претрча најмногу во Леванте? Погодувате- ЕНИС БАРДИ!

Леванте во ликот на Енис Барди има вистински „бисер“ во своите редови, вчера бевме сведоци…