Дома Останати Авто Мото Го вклучи „нитрото“ и буквално полета со 350 км/час

Го вклучи „нитрото“ и буквално полета со 350 км/час

2 секунди
0
60

Круз Педрегон последиците од ефектот на оваа енормна брзина ги почувствува и во „забеганиот“ автомобил, победувајќи го противникот на популарните трки наречени NHRA Funny Car, овој пат одржани во Лас Вегас.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе Sportski
Load More In Авто Мото

Проверете

Потег за уживање: Двојниот цепелин во режија на Филип Лазаров и Поповски

Македонија имаше лесна задача против Ангола во второто коло од СП, па имаше простор и за н…