Дома Топ вести Готово: Реал Мадрид обезбеди нов играч за врска!

Готово: Реал Мадрид обезбеди нов играч за врска!

0 секунди
0
1,358
zidane

Иако преодниот рок е завршен, Реал работи и надвор од него.Родриго Антонио Родригеш е ново засилување на Реал Мадрид.

Младиот 17 годишен фудбалер на скоро ќе ги помине медицинските тестови, после што ќе потпише договор со славниот шпански клуб, пренесува „Марка“. Се работи за офанзивен играч за врска кој настапува за клубот Гремио Новоризонтино, а во Мадрид ќе пристигне откако ќе наполни 18 години.

На почетокот тој ќе настапува за младинскиот тим на Реал Мадрид, а подоцна се очекува и негово деби за првиот на „кралевите“.

После овој трансфер, едно е сигурно, Реал Мадрид има нова стратегија и таа продолжува, а тоа е купување на млади и талентирани фудбалери.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Топ вести

Проверете

Погодува, но и ТРЧА: Кој претрча најмногу во Леванте? Погодувате- ЕНИС БАРДИ!

Леванте во ликот на Енис Барди има вистински „бисер“ во своите редови, вчера бевме сведоци…