Дома Трансфер зона „Вундеркидот“ од Еспањол пристигнува на „Олд Трафорд“

„Вундеркидот“ од Еспањол пристигнува на „Олд Трафорд“

0 секунди
0
1,428

Британски „Индепендент“ пренесува дека талентираниот Каталонец би можел да биде првото засилува за Јунајтед ова лето.

„Ѓаволите“ полека ја приведуваат работата при крај кога во прашање е доведувањето на Арнау Пуигмал во своите редови. Станува збор за 16 годишен талентиран фудбалер кој исто така беше и голема желба на градскиот ривал на Јунајтед, Манчестер Сити.

Меѓутоа, бидејќи „Граѓаните“ имаат забрана за доведување на странци во академијата, „Ѓаволите“ ја добија оваа битка.

Пуигмал е избор на Мурињо, Португалецот е убеден дека ова момче има потенцијал во иднина да стане еден од носителите на играта на Јунајтед.

 

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барселона добива силна конкуренција: Реал, Челси и Арсенал, кој ќе исплати прв 40 милиони?

Младиот стопер на Ница, Маланг Сар зимата првпат се најде во центарот на вниманието на Бар…