Дома Луд Спорт Вознемирувачко: УФЦ борец почина после нокаут во ринг!

Вознемирувачко: УФЦ борец почина после нокаут во ринг!

0 секунди
0
1,943

Откако вчера беше прогласен за клинички мртов, УФЦ борецот Тим Хаге само неколку часа подоца почина.

Хаге заврши во кома откако доживеа нокаут во тингот од Адам Бридвуд, на меч кој се одржа пред два дена. Веднаш беше хоспитализиран со тешко крварење во мозокот, после што беше опериран. Беше во кома, но за жал не успеа да се разбуди.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

Инзаги со Алабанија гостува на „Филип Втори“!?

Италијанската фудбалска ѕвезда Филип Инзаги би можел да пристигне во Скопје на 5 септември…