Дома Видео Видете го спектакуларното забивање на Џеф Грин!

Видете го спектакуларното забивање на Џеф Грин!

0

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс во претсезоната загубија од Вашингтон Визардс 102:94, а натпреварот го обележа спектакуларното забивање на играчот на Кливленд, Џеф Грин.

Грин во стилот на Мајкл Џордан изведе спектакуларно забивање, кое американските медиуми хго прогласија за едно од најдобрите во изминатите неколку сезони.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Видео: Дури и Венгер се изненади – вакво селфи не направил никогаш!

Арсенал вечерва гостува во Белград, а тоа беше можност локалните фановите да направат селф…