Дома Видео Видете го промашувањето кое стана апсолутен хит!

Видете го промашувањето кое стана апсолутен хит!

0

Сигурно сте виделе ногу големи промашувања на фудбалските терени, но еден холандски фудбалер се погрижи да влезе во рубриката „верувале или не“.

Тој успеа да ги помине сите противнички фудбалери се до противничкиот казнен простор и да остане сам пред небранетиот гол. Застана, се намести, а потоа се случи нешто неверојатно – го промаши целиот гол!

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Видео: Дури и Венгер се изненади – вакво селфи не направил никогаш!

Арсенал вечерва гостува во Белград, а тоа беше можност локалните фановите да направат селф…