Дома Луд Спорт Видете го еден од најлудите нокаути на годината!

Видете го еден од најлудите нокаути на годината!

0

Јорданскиот борец Хасан Кашу успеа да го нокаутира својот противник со „хед кик“ додека се бранеше на легнат на падот.

Тоа беше навистина импресивен потег кој веднаш го обиколи боречкиот свет и е една од најневеројатните завршници во последно време.

Иако нокаутите во ММА не се новост, овој е навистина специфицен и немојте да пропуштите да го видите!

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

Иван Класниќ доби нов бубрег

На поранешниот хрватски репрезентативец Иван Класниќ изминатата ноќ во Загреб му беше успе…