Дома Видео Видео: Сме виделе спектакуларни голови, но ова е нешто посебно!

Видео: Сме виделе спектакуларни голови, но ова е нешто посебно!

0

Германија лесно го совлада Азербејџан во последниот меч од квалификациите со 4:1, а натпреварот го одбележа Леон Горецка.

22-годишниот фудбалер на Шалке го отвори резултатот со неверојатен гол со пета пот пречката. Уживајте!

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Жиру ги замолкна „Делиите“ среде Белград во 85-та минута

Со голот во 85. минута, Оливие Жиру ги згасна надежите за победа кај сланите Делии и му до…