Дома Фудбал Лига на шампиони (Видео) Проблем за „кралевите“ – Ковачиќ во солзи го напушти теренот

(Видео) Проблем за „кралевите“ – Ковачиќ во солзи го напушти теренот

20 секунди
0
1,391

Реал Мадрид славеше во натпреварот против Апоел со 3:0, но „дамка“ на победата на „кралевите“ остави повредата на Матео Ковачиќ на стартот од средбата.

Хрватскиот играч од средината на теренот во еден момент седна на тревникот и во солзи побара лекарска помош, беше јасно дека Ковачиќ претрпува огромни болки и дека не ќе може да го продолжи натпреварот. Најверојатно се работи за повреда на коленото или препоната.

Во следните моменти играчот за врска во солзи и со овации од целиот стадион го напушти теренот.


Kovacic con problemas musculares abandona el… by bettermusibetterclife

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Погодува, но и ТРЧА: Кој претрча најмногу во Леванте? Погодувате- ЕНИС БАРДИ!

Леванте во ликот на Енис Барди има вистински „бисер“ во своите редови, вчера бевме сведоци…