Дома Видео Видео: Панамските коментатори станаа апсолутен хит!

Видео: Панамските коментатори станаа апсолутен хит!

0

Панама синоќа го оствари најголемиот успех во својата историја и за прв пат се пласираше на Светско првенство.

Целата нација го слави овој успех, претседателот утрешниот ден го прогласи за неработен, а на емотивен начин пласманот на СП го доживеаа и панамските коментатори, кои станаа хит на интернет.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Видео: Дури и Венгер се изненади – вакво селфи не направил никогаш!

Арсенал вечерва гостува во Белград, а тоа беше можност локалните фановите да направат селф…