Дома Видео Видео: Ова е најубавиот гол за 2016-та!

Видео: Ова е најубавиот гол за 2016-та!

0 секунди
0
824

Синоќа на гала церемонијата на ФИФА покрај најдобриот фудбалер и тренер, беше избран и најубавиот гол за 2016 година.

Наградата „Пушкаш“ за гол на годината му припадна на Малезиецот Мохд Фаиз Субри за голот кој го постигна на натпреварот Пенанг-Паханг во малезиската Суперлига.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Видео: Касемиро му „продаде“ стара финта на Роналдо!

На тренингот на Реал Мадрид готово секогаш е интересно, особено кога во центарот на вниман…