Дома Видео Видео: Ова е голот на месецот во Премиер лигата!

Видео: Ова е голот на месецот во Премиер лигата!

0

Голот на Антонио Валенсија против Евертон е прогласен за најубав во месец септември во Премиер лигата.

Манчестер Јунајтед го победи Евертон со 4:0, а резултатот го отвори Валенсија со прекрасен волеј од 20-ина метри. Погледнете!

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Видео: Дури и Венгер се изненади – вакво селфи не направил никогаш!

Арсенал вечерва гостува во Белград, а тоа беше можност локалните фановите да направат селф…