Дома Видео Видео: Навивачите на Челзи ја расплакаа сопругата на Конте

Видео: Навивачите на Челзи ја расплакаа сопругата на Конте

40 секунди
0
2,667

Челзи ја прослави титулата со спектакуларниот натпревар против Вотфорд на „Стемфорд Бриџ“, на што емотивно реагираше сопругата на Антонио Конте.

Навивачите на „сините“ неколку пати го изивкувааа името на својот менаџер, а госпоѓата Елизабета Мускарело не успеа да ги задржи солзите.

Таа не беше на премногу натпревари во тековната сезона, бидејќи со ќерката Виторија живее во Италија, па најверојатно не беше свесна за тоа колку нејзиниот сопруг е сакан во Западен Лондон.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. T.
Load More In Видео

Проверете

Мајсторот останува мајстор, СПЕКТАКУЛАРЕН гол на Рајан Гигс! (Видео)

Иако веќе има 43 години, Рајан Гигс и понатаму има фудбалска магија во своите нозе. Легенд…