Дома Видео Видео кое стана хит во светот: Видете што прави овој човек кога Меси ќе даде гол!

Видео кое стана хит во светот: Видете што прави овој човек кога Меси ќе даде гол!

0

Аргентина беше пред императив победа на гостувањето во Еквадор, но се тргна лошо по „гаучосите“ откако примија гол на самиот почеток.

Потоа работите во свои раце ги зеде најдобриот играч на Аргентина, Лео Меси кој постигна хет-трик.

Тоа предизвика незапаметена еуфорија во земјата, а снимката од овој татко кој се радува како мало дете го обикои светот.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Видео

Проверете

Видео: Дури и Венгер се изненади – вакво селфи не направил никогаш!

Арсенал вечерва гостува во Белград, а тоа беше можност локалните фановите да направат селф…