Дома Видео Видео: Кога и Ибра ти се воодушевува значи си ГЕНИЈ!

Видео: Кога и Ибра ти се воодушевува значи си ГЕНИЈ!

5 секунди
0
1,311

Интересно видео кружи на интеренет овие денови.

Главен актер е Швеѓанецот, Златан Ибрахимовиќ, кој во тој момент прв пат во живо го здогледува својот идол, Роналдо.

Златан тогаш настапуваше за Интер, а Роналдо за Милан. Иако видеото е навистина старо, дури во последно време започна да се “врти“ на интернет и многумина сеуште го немаат видено.


Ibrahimovic admirando Ronaldo Fenômeno (2007) by goloviliga

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Видео

Проверете

Волшебникот Модриќ го испрати Андре Гомеш назад во Валенсија (видео)

Лука Модриќ поради суспензија го пропушти првиот дуел помеѓу Реал и Барса во шпанскиот Суп…