Дома Фудбал Останато (Видео) Карагер кон Мане: Црвен или не?

(Видео) Карагер кон Мане: Црвен или не?

16 секунди
0
426

Џејми Карагер доби прилика и лично да го праша Саидо Мане дали заслужи црвен картон по дуелот со голманот на Манчестер Сити, Едерсон. 

Имено, Мане дојде да се поздрави со легендата на Ливерпул, но доби веројатно за него неочекувано прашање, но сепак имаше спремено одговор. Погледнете…

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Останато

Проверете

Погодува, но и ТРЧА: Кој претрча најмногу во Леванте? Погодувате- ЕНИС БАРДИ!

Леванте во ликот на Енис Барди има вистински „бисер“ во своите редови, вчера бевме сведоци…