Дома Фудбал Англија (Видео) Деле Али и Дејвис стрелаа за победа, Шелви исклучен, „петлите“ стартуваа победнички!

(Видео) Деле Али и Дејвис стрелаа за победа, Шелви исклучен, „петлите“ стартуваа победнички!

1 секунди
0
304

Својот прв натпревар од новата сезона во Премиер лигата денес со почеток во 14:30 часот го одиграа екипите на Њукасл и Тотенхем, славеше тимот на Маурисио Покетино со резултат 0:2.

„Петлите“ апсолутно заслужено дојдоа до трите бода во овој натпревар, избраниците на Маурисио Покетино прикажаа одлична игра и не му дозволија на Њукасл да создаде премногу шанси пред голот на Хуго Лорис.

Тотенхем создаваше шанси пред голот на Елиот, но погодок во првиот дел не видовме. На стартот на вториот дел Џоџо Шелви донесе дополнителни проблеми за тимот на Њукасл, заработи исклучување во 48 минута од средбата.

На првиот гол се чекаше се до 61 минута, кога мрежата на домаќините ја затресе Деле Али, а само девет минути подоцна,  Бен Дејвис ги постави конечните 0:2.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Англија

Проверете

Крај на сагата: Насри заминува во Турција

Некогашниот француски репрезентативец, Самир Насри кариерата ќе ја продолжи во Турција. На…