Дома Останати Кошарка Видео: Дали ова е ДОКАЗ дека Србија беше оштетена на Евробаскетот

Видео: Дали ова е ДОКАЗ дека Србија беше оштетена на Евробаскетот

0

Веројатно најслаб дел од Евробаскетот кој штотуку заврши беа судиите, кои од натпевар во натпревар правеа големи грешки.

Репрезентативците на Србија после поразот во финалето од Словенија се жалеа на судењето, а селекторот Џорџевиќ изјави дека неговиот тим не добил рамноправна шанса да се бори во финалето.

Поради тоа изминатите денови се појави видео на кое се укажани сите грешки кои арбитрите ги направија во финалниот натпревар.

Погледнете ги сите 26 грешки кои беа направени во финалето!

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Кошарка

Проверете

Прекинати кружните трки во Скопје: Двајца повредени во големиот ИНЦИДЕНТ

По седум години во Скопје денес се оддржаа кружните трки, но истите ги одбележа инцидент. …