Дома Останати Видео: Вака изгледа еден од тренинзите на ски скокачите

Видео: Вака изгледа еден од тренинзите на ски скокачите

0 секунди
0
941

Ски скоковите се една од повозбудливите зимски спортски дисциплини која секоја година во зимскиот период ги привлекува гледачите како крај ски скокалниците, така и крај малите екрани, за време на настапите на најдобрите ски летачи на светско ниво. Посебно во рамки на серијата „Четири скокалници“ која секоја година се одржува околу новогодишните денови.

Како и кај сите останати зимски спортови и скокачкиот тренинг подразбира многу плиометрија, проприоцепција и баланс. Кога сме кај балансот, ова што овие спортисти го прават е просто неверојатно. Погледнете неколку сегменти од нивниот тренинг. А да, препорака е да не пробувате сами дома и без помош да ги изведувате овие тренинг вежби, не се така едноставни како што ќе ви изгледаат.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Останати

Проверете

(Видео) ПСЖ сигурен, Нејмар не „задоцни“, погодок на дебито!

Екипата на ПСЖ покажа сигурна игра и заслужено славеше со 0:3 на гостувањето против Гуигам…