Дома Македонски спорт Мак ракомет Видео: Борко беше фантастичен, па доби честитка и од судијата!

Видео: Борко беше фантастичен, па доби честитка и од судијата!

5 секунди
0
810

Македонија вчера одигра фантастичен натпревар против Чешка, а на голот го имавме одличниот Борко Ристовски кој после една негова одбрана на шега доби и честитка од главниот арбитар на натпреварот.

 

Видеото е превземно од http://www.gol.mk/ 

 

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Мак ракомет

Проверете

Официјално: Бајрамовска ново засилување за Вардар!

Мирјета Бајрамовска по три години се враќа во Македонија и кариерата ќе ја продолжи во ред…