Дома Видео Веќе ги „кине“ потезите од тато: ЛеБрон Џејмс јуниор растура на паркетот

Веќе ги „кине“ потезите од тато: ЛеБрон Џејмс јуниор растура на паркетот

1 секунди
0
1,245

Леброн Џејмс јуниор, 11-годишниот син на кошаркарската НБА легенда, веќе ги „кине“ сите потези од неговиот татко на кошаркарскиот паркет.

Освен потезите од типот „теретниот воз влетува во станица“, Брони јуниор ги покажа и сите финти од репертоарот на славниот татко. Малку „кросовер“, малку „лажни очи“, малку чекор назад, вртење на топката на прст, јаки тројки, како и натскокување на пониските клинци (кои секако, сите заслужија хот-дог и сладолед), па дури и забиваше со стил кој сите ги избезуми.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе A. V.
Load More In Видео

Проверете

Вечер не очекуваат полуфиналните дуели од АБА Суперкупот

Во рамките на Супер купот на АБА лигата вечерва ќе се одиграат полуфиналните дуели. По поб…