Дома Македонски спорт Мак фудбал Вардар против Малме во Лигата на Шампионите

Вардар против Малме во Лигата на Шампионите

0 секунди
0
4,061

Нашиот Вардар во ждрепката за 2. квалификациско коло од Лигата на Шампионите го доби Шведскиот Малме.

Ждрепката се оджа во седиштето на УЕФА во Нион, а македонскиот шампион за противник го доби исто така шампионот на Шведска, Малме. Во моментов, Вардарци се на подготовки во Австрија, таму се подготвуаат за настапите во Европа и токму таму го дознаа противникот за Лигата на Шампионите.

Првиот натпревар ќе се одигра на 11/12 јули на гости, а реваншот е закажан на 18/19 јули. Во меѓувреме, на 14 јули Вардар ќе го дознае противникот за следната фаза од Лигата на Шампионите, доколку успее да ја помине оваа фаза.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе V. T.
Load More In Мак фудбал

Проверете

„Бомба“: Наташа Андонова потпиша за Барселона!

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова која досега настапуваше за ПСЖ, е нов игр…