Дома Трансфер зона Барса потврди: Срна не доаѓа, веруваме во Видал!

Барса потврди: Срна не доаѓа, веруваме во Видал!

0 секунди
0
1,218

Извршниот директор на Барселона, Оскар Грау, демантираше дека поранешниот хрватски репрезентаивец Дарио Срна ќе го засили тимот во јануарскиот преоден рок.

Медиумите веќе подолго време пишуваат дека Срна е пред трансфер во Барселона, но Грау истакна дека клубот верува во својот десен бек Алеиш Видал.

„Доколку некој замине од клубот, тогаш ќе дојде нов играч. Ние сериозно сметаме на Видал, поради тоа и го донесовме. Зачудува неговата мала минутажа, но сметките се сведуваат на крајот од сезоната“, изјави Грау.

Алеиш Видал беше донесен како алтернатива за Дани Алвеш, но и по заминувањето на Бразилецот тој не успеа да се избори за позначајна минутажа.

Шпанските медиуми шпекулираа дека овој 27-годишен фудбалер во јануарскиот преоден рок ќе ја напушти Барселона, а како негова замена најчесто се споменуваше Дарио Срна.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Англичаните се „тепаат“ за него, но тој сака во Баерн!

Фудбалерот на Бешикташ, Ченк Тосун се наоѓа на мета на бројни европски клубови, пред се на…