Дома Фудбал Германија Баерн преку соопштение се „откажа“ од Роналдо!

Баерн преку соопштение се „откажа“ од Роналдо!

19 секунди
0
1,592

Фудбалскиот клуб Баерн Минхен се огласи преку официјално соопштение за гласините кои ги поврзуваат со евентуален трансфер на Кристиано Роналдо.

Баерн на својот официјален сајт објави текст со наслов „Измана на денот“ со слика на црвена патка, нормално алудирајќи на „новинарска патка“.

„Субјект сме на гласини и интензивни трансфер шпекулации од почетокот на преодниот рок. Гласините за Баерн Минхен се актуелни во весниците, дигиталните медиуми, социјалните мрежи кои се шират со брзина на светлината но често се невистина“.

„Вообичаено е да не ги коментираме написите во медиумите, но во овој случај сакаме да искажеме наш јавен став за поврзувањето со Кристиано Роналдо – тоа е бесмислица и во домен на фнтазијата“, порача Карл-Хајнц Румениге.

Баварците се решаваат по кратка постапка и не сакаат да ги полнат тиражите со шпекулации и невистини.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Германија

Проверете

Дефанзивецот на Борусија призна: Разговарав со Алегри!

Дефанзивецот на Борусија Дортмунд, Сократис Папастатопулос призна дека имал разговор со тр…