Дома Фудбал Германија Баерн не личи на себе: Баварците прокоцкаа два гола предност!

Баерн не личи на себе: Баварците прокоцкаа два гола предност!

0

Баерн Минхен рпкоцна два гола предност против Волфсбург на „Алијанц Арена“ и одигра 2:2.

Избраниците на Карло Анчелоти оваа сезона играат променливо, а доказ за тоа е денешниот резултат.

Левандовски од пенал го доведе Баерн Минхен во водство, а Арјен Робен пред полувремето зголеми на 2-0.

Но, во вториот дел, Максимилијан Арнолд од слободен удар, по големата грешка на голманот Улрих намали на 2-1, а Дидави во 83 минута донесе и израмнување.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Германија

Проверете

Видео: Јувентус броеше до шест, хет-трик на Кедира!

Италијанскиот шампион Јувентус се врати на победите и со високи 6:2 славеше на гостувањето…