Дома Топ вести Баерн Минхен има ново лого – дали ќе ги забележите петте новитети на истото?

Баерн Минхен има ново лого – дали ќе ги забележите петте новитети на истото?

13 секунди
0
7,311

Баерн Минхен го откри своето ново лого кое на прв поглед изгледа идентично како и претходното.

Но, гигантот од Бундеслигата направи пет минимални, но видливи дизајнерски промени, за кои ни требаа две-три минутки да ги забележиме. Дали и вие ќе ги забележите сите новитети кои ги има на новиот дизајн од логото на Баерн?

Ако не ги забележавте сите, еве ги одговорите:

1. Нови, посилни и потемни црвена и сина боја на логото.
2. Промена во буквата М (спојувањето на закосените црти е пократко)
3. Аголот на сините баварски ромбови (и полуромбови) од -30 на -35 степени
4. Бројот на сините ромбови и полуромбови е променет – од 8 на 7 целосни ромбови и од 5 на 4 полуромбови
5. Буквата С има помал простор меѓу отворените краеви на буквата.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе A. V.
Load More In Топ вести

Проверете

Инзаги со Алабанија гостува на „Филип Втори“!?

Италијанската фудбалска ѕвезда Филип Инзаги би можел да пристигне во Скопје на 5 септември…