Дома Трансфер зона Арсенал веќе најде замена за Санчез

Арсенал веќе најде замена за Санчез

0

Арсен Венгер вчера наговести дека двете големи ѕвезди, Озил и Санчез, на кои им истекува договорот најверојатно ќе бидат продадени во јануари.

Арсенал веќе бара замена за Санчез и скаутите веќе подолго време го следат Мексиканецот Лозано кој е на мета и на Манчестер Јунајтед.

Лозано игра феноменално во дресот на ПСВ, но холандскиот клуб не сакаше да го продава во летниот преоден рок и за него бара да биде платена откупната клаузула од 30 милиони фунти.

Венгер е убеден дека Мексиканецот е идеална замена за Санчез и нема да жали пари да го донесе на „Емирати“ уште во јануарскиот преоден рок.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Трансфер зона

Проверете

Чудото од дете на Ајакс се сели во Барселона

Барселона одлично ја отвори сезоната, но тренерот Валверде веќе размислува за нови засилув…