Дома Фудбал Англија Анчелоти го штити Гвардиола: Немојте да го напаѓате!

Анчелоти го штити Гвардиола: Немојте да го напаѓате!

0 секунди
0
1,194

Поради лошите резултати и неспретните изјави, медиумите почнаа да шпекулираат дека Пеп Гвардиола нема уште долго да се задржи во Манчестер Сити.

Критичарите тврдат дека неговиот систем на игра на е добар за Премиер лигата, а некои сметаат дека неговата конечна цел е да се врати во Барселона во улога на претседател на клубот.

Сити моментално е четврти на тебалата во Премиер лигата, а неговиот колега Карло Анчелоти јавно му пружи поддршка на каталонскиот стратег.

„Кога во фудбалот работите одат одлилно сите ги фалат играчите, кога е лошо тогаш се обвинува тренерот. Кога еден тренер ќе стигне во нова лига му треба време за да се прилагоди. Тоа не е лесно. Сигурен сум дека Гвардиола во Сити ќе заврши одлична работа, исто како што го направи тоа овде во Баерн, но му треба време“, изјави Анчелоти.

Проверете

Ова не е игра за црвен, ова е игра за в затвор (видео)

Симус Колмен од Република Ирска доживеа стравична скршеница после пеколниот старт на Нил Т…