Дома Останати Кошарка НБА Американците „луди“ по Теодосиќ: Мислам дека се заљубив во него!

Американците „луди“ по Теодосиќ: Мислам дека се заљубив во него!

0

Милош Теодосиќ долго време беше желба на НБА клубовите, а кога конечно стигна во најсилната лига на светот ги излуди фановите.

Во дресот на Клиперси српскиот плејмејкер го прави тоа што најдобро го знае – дели неверојатни асистенции. Синоќа во победата против Сакраменто додели 6 магички асистенции за 23 минути игра.

„Мислам дека се заљубив во Милош Теодосиќ“, напиша Адам Жосеф, НБА новинар.

„Неговата способност да ја раздрма одбраната без влегување во рекетот е единствена. Може да ја испрати топката на спротивната страна како никој друг“, пишува Адам додека порталот „NBA Draft“ за Теодосиќ вели дека е волшебник со топката.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In НБА

Проверете

Жиру ги замолкна „Делиите“ среде Белград во 85-та минута

Со голот во 85. минута, Оливие Жиру ги згасна надежите за победа кај сланите Делии и му до…