Дома Фудбал Италија Алвеш со овој потег си ја потпиша „исписницата“ од Јувентус!

Алвеш со овој потег си ја потпиша „исписницата“ од Јувентус!

22 секунди
0
3,510

На што ли мислеше Бразилецот кога ја постави оваа фотографија?

Дани Алвеш смета дека има интересна смисла за хумор, често пати е во центарот на вниманието поради своите „откачени“ објави, но изгледа сега малку претера.

Бразилецот денес денес сподели фотографија од копачките со кој настапи во финалето од Лигата на шампионите во Берлин во кое играа Барселона и Јувентус, а Алвеш беше на победничката страна.

Покрај фотографија тој додаде: „Ги пронајдов во својот дом копачките од Берлин. Момци ќе ве молам за почит“.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Италија

Проверете

Дефанзивецот на Борусија призна: Разговарав со Алегри!

Дефанзивецот на Борусија Дортмунд, Сократис Папастатопулос призна дека имал разговор со тр…