Дома Македонски спорт Мак фудбал Куп на Македонија: Работнички и Шкендија одиграа без победник во Ѓорче

Куп на Македонија: Работнички и Шкендија одиграа без победник во Ѓорче

Кога е македонскиот фудбал во прашање денес беа одиграни седум средби од осминафиналето во македонскиот куп.

Дербито на денот го одиграа рекипите на Работнички и Шкендија, а овој натпревар кој беше одигр на стадионот во Ѓорче Петров  заврши без победник 1:1,

Гостите од Тетово успеаа први да погодот, а стрелец на погодокот беше Бесарт Ибраими со удар од белата точка, тоа беше и резултатот со кој се замина полувремето.

Во вториот дел следуваше нешто подобра игра на домаќините, а тоа успеаа да го искористат во 68 минута кога Филип Дурански погодои за израмнување, резултат кој се покажа и како конечен.